Úvodní strana> Strojírenská výroba

Plnící souprava

Plnící souprava slouží pro přívod média do hydraulicky upínacích třecích svorníků. Konec třecího svorníku opatřený plnícím pouzdrem s dírkou se vloží do plnící hlavy, která je propojena s čerpadlem pomocí hadice. Plnící souprava s ručním nosičem umožňuje:

  • ovládání a kontrolu plnícího procesu z ergonomicky výhodného místa
  • snadnou manipulaci a vkládání svorníku do hlavice
  • řízené uvolňování hlavice z plnicího pouzdra svorníku z místa ovládání

Plnící souprava se skládá ze samotné hlavy uložené výkyvně ve vidlici s ramenem. Samotná hlava je hadicí spojena s trubkou, která je uložena v rameni. Tento celek je připevněn k ovládacímu ventilu. Ovládací ventil společně s manometrem jsou uloženy v rámu ventilu s držadlem pro uchycení vidlice s ramenem. Ventil je ovládán pákou. Do samotného ventilu jsou šikmo zespodu přivedeny tlaková hadice od čerpadla a odpadní hadice pro odtok kapaliny při uvolňování plnicí hlavy z plnicího pouzdra svorníku. Vyráběny jsou dvě verze plnicích souprav. Jedna s hlavou HP 30 pro svorníky s průměrem plnící koncovky 30mm a druhá s hlavou HP 41 pro svorníky s průměrem plnící koncovky 41mm.
Do plnící hlavy se vsune plnicí pouzdro svorníku a jeho konec se vloží do vrtu na doraz podložky. Otočením páky ventilu se přivede tlaková kapalina do svorníku a tento se ukotví ve vrtném otvoru. Po uvolnění páky se přeruší přívod tlakové kapaliny do svorníku a zároveň dojde k uvolnění tlaku ve svorníku. Přebytečná kapalina odteče odpadní hadicí a dojde k uvolnění plnící hlavy z pouzdra svorníku.

Svařence a ocelové konstrukce

Dle vlastní i zákaznické dokumentace vyrábíme svařence a konstrukce včetně strojního opracování až do celkové hmotnosti dílce 5 tun. Ankra, spol. s r.o. vlastní velký svařovací průkaz dle DIN 18800-7, dále certifikáty EXC2 dle EN 1090-2 a dle DIN EN ISO 3834-2.

 

Fotogalerie

Tisk aktuální strany
Hlavní nabídka
Slider obrázek Slider obrázek Slider obrázek Slider obrázek